کلینیک های پوست و مو درموطب

کاشت مو لیزری چیست

کاشت مو با لیزر صرفا یک حقه‌ی تبلیغاتی برای جذب مشتری می‌باشد چون درواقع در علم پزشکی کاشت مو با لیزر وجود ندارد ولی می‌توان از لیزر در روند کاشت مو از جمله برش و ایجاد شکاف جهت کاشت فولیکول‌ها کمک گرفت.

access_time ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ بهمن
remove_red_eye 73بازدید
کاشت مو لیزری چیست

کاشت مو

کاشت مو یکی از روش‌های درمانی موثر برای افرادی است که به دلایل مختلف از جمله: وراثت، بیماری‌های ژنتیکی، مشکلات کم‌خونی و هورمونی و ... دچار ریزش و طاسی مو شده‌اند. متخصصان به‌وسیله‌ی کاشت مو فولیکول‌های مو را از بانک مو و قسمت‌هایی از سر و بدن که دارای واحدهای فولیکولی باکیفیت و مناسب هستند برداشته و در محل طاسی کاشت می‌کنند. بدین ترتیب پس از رشد مجدد موها پس از عمل کاشت، فرد جذابیت چهره خود را به‌دست آورده و اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازمی‌یابد.

 

روش‌های کاشت مو


با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های مختلفی برای کاشت مو به‌وجود آمده است که انتخاب روش کاشت بسته به نوع ریزش مو و شرایط شخص با مشورت متخصص کاشت صورت می‌گیرد.

کاشت موی لیزری

کاشت مو با لیزر صرفا یک حقه‌ی تبلیغاتی برای جذب مشتری می‌باشد چون درواقع در علم پزشکی کاشت مو با لیزر وجود ندارد ولی می‌توان از لیزر در روند کاشت مو از جمله برش و ایجاد شکاف جهت کاشت فولیکول‌ها کمک گرفت.

 

کاشت-موی-لیزر

کاشت مو به روش FUT

در کاشت مو به روش FUT، برداشت گرافت‌ها به صورت نواری می‌باشد به این صورت که قسمتی از بانک موی انتخاب شده به‌صورت نواری برش داده شده، محل برش را بخیه زده و پانسمان می‌کنند. واحدهای فولیکولی مناسب و باکیفیت توسط تکنسین زیر میکروسکوپ به صورت دوتایی یا چندتایی تفکیک می‌شوند و در نهایت در محل طاسی کاشت می‌شوند.

 

کاشت مو به روش FIT

در این روش برداشت فولیکول از بانک موی پرپشت و ضخیم فرد، توسط پانچ صورت می‌گیرد و خبری از برداشت نواری نیست. در روش FIT فولیکول‌های مویی دارای 1تا4 واحد مویی جهت برداشت انتخاب و توسط پانج برداشته می‌شوند سپس محل برداشت پانسمان می‌شود. سپس متخصص کاشت در محل طاسی شکاف‌هایی را توسط تیغ ایجاد کرده و فولیکول‌های برداشت شده را در این شکاف‌ها قرار می‌دهد.

اطلاعات بیشتر:

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش سلول های بنیادی

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش SUT

تمامی مراحل برداشت و کاشت فولیکول‎‌های مویی در روش SUT، همانند روش‌های FIT و FUT می‌باشد با این تفاوت که در روش SUT، برداشت و کاشت فولیکول‌ها توسط دستگاه‌های به‌روز دنیا انجام می‌گیرد. مزیت روش SUT این‌ است که بدون بخیه و خونریزی صورت می‌گیرد، امکان حفظ کیفیت گرافت مو بیشتر است و ...

آیا استفاده از لیزر در روند کاشت مو، بدون درد است

این ادعا که استفاده از لیزر بدون درد است، گمراه کننده و اشتباه است. لیزرهایی که در حال حاضر استفاده می‌شوند، لیزرهای CO2 "فوق‌العاده یا فوق پالس" هستند. بر خلاف لیزرهایی که با استفاده از نور حرارتی کار می‌کنند، این لیزرها به‌راحتی با بخارکردن بافت یک سوراخ ایجاد می‌کنند. از آنجا که نبض (دامنه زمانی که پرتو در هر لحظه روشن است) این لیزرهای جدید بسیار کوتاه است، انتقال حرارت یا آسیب دیدن بافت‌های اطراف زیاد نیست. با این وجود، بافتی که لیزر بر روی آن عمل می کند به‌طور غیر انتخابی از بین نمی‌رود. به همین دلیل، لیزر بسیار دردناک است مگر اینکه بی‌حسی موضعی انجام شود و پوست قبل از شروع کار کاملاً بی‌حس شود. بنابراین، لیزر بدون درد نیست، بلکه بیهوشی یا بی‌حسی موضعی محل‌های انجام کاشت، قبل از کاشت است که باعث می‌شود دردی احساس نشود.

 

نور درمانی با لیزر

کاشت مو با لیزر انجام نمی‌شود اما می‌توان در بهبود و افزایش رشد فولیکول‌های مو از روش لیزردرمانی استفاده کرد. مطالعات نشان داده است که نور درمانی با لیزر بی‌خطر بوده و می‌تواند برای رشد موها در مردان و زنان موثر باشد. در نوردرمانی با لیزر (لیزردرمانی سطح پایین یا لیزردرمانی سرد) فوتون‌های نور را به داخل بافت پوست سر تابانده می‌شود که این‌کار باعث تحریک گردش خون در پیازهای مو و کاهش التهاب و همچنین تحریک سلول‎‌های بنیادی اپیدرمی می‌شود. افزایش موادمغذی و اکسیژن به بازسازی و رشد سریع فولیکول‌ها کمک می‌کند.

مزایای لیزردرمانی

  • لیزردرمانی با سطح پایین، کاملاً غیرتهاجمی و بدون درد است.
  • هیچ عارضه‌ای ندارد و باعث تقویت مو می‌شود.

هزینه لیزردرمانی

هزینه لیزردرمانی نسبتا گران است و به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله سطح لیزردرمانی، مکان جغرافیایی کلینیک لیزردرمانی، سابقه متخصص و ...

تعداد جلسات لیزردرمانی

انجام لیزردرمانی تقریبا زمان‌بر می‌باشد. که جهت حصول نتیجه بهتر، در طول چندین ماه در طی چند جلسه انجام می‌شود.

 

معرفی کلینیک کاشت مو _ معیار های انتخاب  کلینیک پوست و مو

 

معرفی خدمات کلینیک پوست و مو در تهران درموطب :

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش micro fit

کاشت مو به روش‌ sut