کلینیک های پوست و مو درموطب

عوامل موثر بر نتیجه کاشت مو

عوامل موثر بر نتیجه کاشت مونتایج کاشت مو به عوامل زیر نیز بستگی دارد: مغایرت رنگ مو با رنگ پوست: هرچه رنگ مو نزدیکتر به رنگ پوست باشد، نتیجه بهتری به دست می‌آوریم. برای مثال وقتی پوستی روشن با موی بلوند باشد و یا پوستی تیره با موی تیره باشد، نتیجه جراحی کاشت مو عالی می‌‍شود.

access_time ۱۳۹۹ شنبه ۲ اسفند
remove_red_eye 58بازدید
عوامل موثر بر نتیجه کاشت مو

عوامل موثر بر نتیجه کاشت مو

نتایج کاشت مو به عوامل زیر نیز بستگی دارد:

 

  1. مغایرت رنگ مو با رنگ پوست: هرچه رنگ مو نزدیکتر به رنگ پوست باشد، نتیجه بهتری به دست می‌آوریم. برای مثال وقتی پوستی روشن با موی بلوند باشد و یا پوستی تیره با موی تیره باشد، نتیجه جراحی کاشت مو عالی می‌‍شود.
  2.  اگر مو مجعد و فری باشد: نتیجه کاشت مو ظاهری پر و طبیعی به خود می‌گیرد. معمولا این نوع مو با یک‌بار جراحی کاشت مو ( بستگی به مقدار طاسی دارد) جوابگوی متقاضی می‌گردد. اما موهای خیلی صاف معمولا به مراحل بیشتری از جراحی نیاز دارند.
  3.  ضخامت مو: هرچه مو ضخیم‌تر باشد نتیجه کاشت مو بهتر می‌شود زیرا به‌دلیل ضخامت موها بعد از کاشت تراکم موهای کاشته شده بیشتر به‌نظر می‌رسد.
  4. تراکم مو: میانگین تعداد موی هر فرد در هر سانتی‌متر مربع معادل 150 تا 300 تارمو می‌باشد که این تعداد مو معمولا به‌صورت تک‌مویی نیستند بلکه به صورت گروه‌های یک تا چهارتایی می‌باشند. این گروه‌ها FU (Follicular Units) نامیده می‌شوند. بنابرین می‌توان گفت در هر سانتی‌متر مربع 100 FU وجود دارد. هرچه تراکم مو در فضای دهنده بیشتر باشد تعداد گرافت‌های بیشتری به‌دست می‌آید و هرچه تعداد گرافت‌ها بیشتر باشد می‌توان سطح بیشتری از فضای گیرنده ( قسمت اصلی ) را پوشش داد.
  5. برداشت فولیکول‌ها در حین و هنگام آماده‌سازی آن‌ها برای کاشت در محل پیوندگیرنده امری بسیار حیاتی است چون هرگونه سهل‌انگاری در حین برداشت و آماده‌سازی فولیکول‌ها، تاثیر مستقیم بر نتیجه‌ی کاشت خواهد داشت. کمبود آب، ضربه مکانیکی، کمبود اکسیژن، کاهش ATP ، آسیب به جریان خون مجدد ایسکمی، سرما و تجمع اسید لاکتیک از جمله موارد آسیب‌زا به فولیکول مو هستند.
  6.  یکی از موارد قابل توجه استفاده از موادافزودنی محلول ذخیره‌سازی برای افزایش رشد و بقای پیوندهای مو بوده است. از جمله این مواد می‌توان به آلوپورینول، مهارکننده‌های اکسیدنیتریک، مهارکننده‌های اسیدآراشیدونیک، ویتامین‌ها، آدنوزین تری فسفات، انسولین، مانیتول، اسیدهای‌آمینه و استروئیدها اشاره کرد. مطالعات بیان‌گر این مطلب هستند که محیط ذخیره‌سازی و موادافزودنی طی 5 ساعت اول پس از برداشت از محل اهدا کننده می‌توانند بر طول مدت بقا تأثیر داشته باشند.
  7. انتخاب پزشک متخصص و ماهر در کاشت مو از اصلی‌ترین موارد قابل توجه است. پزشکان باتجربه‌ای که برای تعداد زیادی مراجعین جراحی کاشت مو انجام داده‌اند، تجربه بیشتری کسب کرده و در برخورد با موارد مختلف توانایی بیشتری در برخورد با آن‌ را دارد.
  8.  انتخاب روش مناسب برای کاشت: انتخاب روش عمل کاشت برای هر فرد متناسب با شرایط وی و با مشورت دکتر صورت می‌گیرد. انتخاب روش مناسب برای کاشت برای حصول بهترین نتیجه بسیار مهم است.
  9. یکی از فاکتورهای موفقیت در کاشت مو انجام آزمایشات پزشکی لازم قبل از جراحی برای حصول اطمینان از عدم وجود بیماری یا سایر عواملی است که مانع از به‌دست آمدن نتیجه‌ی مطلوب می‌شود.
  10. رعایت دستورالعمل‌های پزشک پس از انجام عمل کاشت: پس از پایان کاشت مو، پزشک برخی از داروها را برای بیمار تجویز می‌کند و دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای را که باید در هفته اول فرآیند انجام شود، که مهمترین مرحله است، به او می‌دهد، در این مرحله فرد باید توجه زیادی به سلامتی خود داشته باشد و حداقل پنج روز باید صبور باشد و از استعمال دخانیات و سایر عوامل مضر خودداری کند.

 

کاشت مو عوامل

اطلاعات بیشتر:

فولیکول مو چیست

عوامل موثر بر نتیجه کاشت مو

نحوه رشد کاشت مو

کاشت موی موفق، چقدر هزینه دارد

هزینه‌ی کاشت مو به عوامل مختلفی از جمله میزان طاسی و تعداد گرافت‌های برداشته و کاشت شده، محل جغرافیایی کلینیک کاشت مو، میزان تجربه و مهارت متخصص کاشت، مجهز بودن کلینیک محل کاشت و ... که میزان هزینه پس از مراجعه به کلینیک و بعد از جلسه مشاوره براورد می‌شود.

 

معرفی کلینیک کاشت مو _ معیار های انتخاب  کلینیک پوست و مو

 

معرفی خدمات کلینیک پوست و مو در تهران درموطب :

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش micro fit

کاشت مو به روش‌ sut