کلینیک های پوست و مو درموطب

نحوه رشد کاشت مو

یکی از مهم ترین موضوعاتی که افراد پس از کاشت مو به آن فکر می کنند و تبدیل به دغدغه ذهنی آنها می شود، زمان و چگونگی رشد موهای کاشته شده می باشد.رشد کردن موی سر پس از پیوند مو برای هر کسی متفاوت است

access_time ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ اسفند
remove_red_eye 65بازدید
نحوه رشد کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو روشی درمانی جهت جبران موهای از دست رفته ناشی از طاسی و ریزش مو است. که عبارتست از برداشت فولیکول‌های مو از بانک مو و کاشت آن‌ها در محل طاسی. که این عمل به دو روش جراحی و غیرجراحی انجام می‌شود.

رشد موها بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو یکی از نگران‌های مهم افراد، رشد مجدد مو بعد از کاشت است. نتیجه‌ی کاشت مو بستگی بسیاری به مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت دارد که باید با دقت و توجه بسیاری آن‌ها را رعایت کرد. هرگونه سهل‌انگاری در مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت، می‌تواند تاثیرات منفی در نتیجه‌ی کاشت و رشد مو داشته باشد.2 تا 3 هفته بعد از کاشت امکان دارد ریزش‌ موهای خود را مشاهده نمایید، اما نگران نباشید. در مدت 6 تا 9 ماه بعد از کاشت 60% از موهای کاشته شده‌ رشد خواهند کرد.

آیا روند رشد مو در همه‌ی بیماران یکسان

  • رشد مو در 1% از بیماران بلافاصله پس از کاشت شروع می‌شود.
  • رشد مو در 5% از بیماران تا 8 ماه پس از کاشت شروع نمی‌شود.
  • 94% از بیماران پس از کاشت دچار ریزش مو شده و موهای کاشته شده بعد از ریزش شروع به رشد خواهند کرد.
  • که در بهترین حالت 6 ماه بعد از کاشت، فرد رشد خوب موهای خود را می‌بیند.
  • رشد موها در هر ماه حدود 1.3 سانتی‌متر و می‌باشد که این روند در فصل تابستان سریع‌تر از زمستان است.

اطلاعات بیشتر:

مراحل رشد مو چگونه است

عوامل موثر بر نتیجه کاشت مو

کپسول ترنسید چیست

 

 راه حل مناسب جهت تسریع رشد موها پس از کاشت مو

 

داروهای تجویزی و استحمام


پزشک متخصص پس از کاشت یکسری داروها را برای مراجعین تجویز می‌کند. مصرف مرتب و به‌موقع داروها سبب بهبودی سریع‌تر و جلوگیری از عفونت‌های احتمالی خواهد شد.
بهتر است تا چند روز بعد از کاشت از دوش گرفتن خودداری نمایید. پس از چند روز و اجازه‌ی متخصص کاشت می‌توانید دوش بگیرید اما از شامپوهای ملایم و پیشنهادی پزشک خود استفاده نمایید سعی کنید محل کاشت فولیکول‌ها را فشار ندهید.
پس از استحمام نیز از خشک کردن خشن سر خود خودداری نمایید. و آن‌را با حوله‌ی نرم و به‌صورت بسیار آهسته و آرام خشک کنید و محل کاشت را نمالید.

  •  عدم لمس و خارش سر

پس از کاشت بهتر است از لمس پوست سر خود، خودداری کنید.
داشتن احساس خارش در ناحیه پوست سر بعد از کاشت، امری معمول و طبیعی است. که باید از خاراندن آن خودداری نمایید.

  1.  فعالیت بدنی

هرگونه فعالیت بدنی تا 2 هفته بعد از کاشت ممنوع می‌باشد. در واقع باید از انجام هرگونه فعالیتی که سبب ایجاد تعریق می‌شود خودداری نمایید.
این فعالیت‌ها می‌تواند شامل پیاده‌روی طولانی مدت، دوچرخه‌سواری، دویدن آهسته و باشد.
همچنین از قرارگرفتن درمعرض نور مستقیم خورشید خودداری نمایید و در صورت لزوم از روسری یا کلاه مخصوص استفاده نمایید.

  •  رژیم غذایی

خوردن غذاهای و مواد خوراکی حاوی موادمغذی از جمله انواع ویتامین‌ها، موادمعدنی، آهن و ... برای رشد مو می‌تواند بسیار موثر باشد.
پیشنهاد می‌شود مواد مغذی ازجمله ذغال‌اخته، فلفل، کدو، گیلاس و گوجه‌فرنگی، آب و انواع میوه را مصرف نمایید و از خوردن لبنیات، سویا و از استفاده هرگونه مواد خوراکی که به آن‌ها حساسیت دارید و همچنین از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی خودداری نمایید.

  • ماساژ پوست سر

پس از رشد موها و بعد از گذشت مدتی، بنابه تشخیص پزشک متخصص کاشت لازم است نسبت به ماساژ پوست سر خود اقدام نمایید. این ماساژ باید اصولی بوده و از روغن‌های مناسب برای ماساژ پوست سر استفاده نمایید.
یک ترکیب روغن مناسب و خوب جهت تسریع خونرسانی مخلوطی از سه قطره رزماری، مریم‌گلی و نعناع فلفلی(تند) و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون می‌باشد. که بهتر است روزی یک یا دوبار پوست سر خود را با آن‌ ماساژ دهید.

 

معرفی کلینیک کاشت مو _ معیار های انتخاب  کلینیک پوست و مو

معرفی خدمات کلینیک پوست و مو در تهران درموطب :

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش micro fit

کاشت مو به روش‌ sut