کلینیک های پوست و مو درموطب

سن مناسب کاشت مو چند سال است

سن مناسب برای کاشت مو بر اساس جنسیت و علت طاسی متفاوت است. کاشت مو در چه سنی خوب است ؟سن مناسب کاشت مو چند سال است؟بنابراین مشورت با یک پزشک متخصص قبل از انجام پیوند مو لازم و ضروری است و حتما هر فرد باید در رابطه با سن مناسب کاشت مو اطلاعات کافی کسب کند

access_time ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۹ فروردين
remove_red_eye 131بازدید
سن مناسب کاشت مو چند سال است

بررسی سن مناسب کاشت مو

ریزش مو در هر سنی برای هر زن و مردی ممکن است اتفاق بیوفتد و به هر دلیلی آن‌ها را درگیر کند. ریزش مو معمولا در سن 20 سالگی شروع شده و در صورت تداوم در سن 40 تا 50 سالگی فرد با طاسی کامل یا بخشی از موهای خود روبرو می‌شود. طاسی و ریزش مو برای افراد جوان بسیار ناخوشایند بوده و اعتماد به نفس آنها را از بین می‌برد در نتیجه برای جبران موهای از دست رفته خود به بهترین مرکز کاشت مو مراجعه می‌کنند تا با عمل کاشت مو، موهای از دست رفته خود را جبران کنند. اگر کاشت مو برای افراد جوان و کم سن و سال به دلیل اینکه ریزش موی آنها به طور کامل اتفاق نیوفتاده و ممکن است ادامه داشته باشد انجام بگیرد، ممکن است موهای کاشته شده نیز دچار ریزش شوند در این صورت چون از فولیکول‌های بانک موی فرد استفاده شده، فرد در سنین بالا با عدم وجود بانک مویی روبرو شده و نمی‌تواند دوباره از بانک مویی خود جهت کاشت مو استفاده کند. همچنین کاشت مو برای افراد با سن کم که ممکن است دوباره با ریزش موهای طبیعی و کاشته شده روبرو شوند به دلیل این‌که ظاهر ناخوشایندی به موهای آن‌ها می‌دهد مناسب نمی‌باشد.

 

بررسی سن مناسب کاشت مو

 

دلیل انتخاب محدوده سنی کاشت مو چیست

دلیل اصلی انتخاب محدوده سنی کاشت مو حصول بهترین نتیجه از کاشت مو است. نتیجه‌ای که به رشد دائمی موهای طبیعی منجر شود.انتخاب محدوده سنی مناسب کاشت مو با توجه به وضعیت بانک مویی فرد و نوع ریزش مو و الگوی طاسی انتخاب می‌شود.اگر وضعیت بانک مویی فرد با توجه به سن وی به گونه‌ای باشد که فولیکول‌های مویی در سنین بالاتر دچار ریزش نشوند کاشت مو به روش مناسب با تشخیص پزشک انجام می‌گیرد.

 

کاشت مو از چه سنینی انجام می شود

معمولا ذکر شده که کاشت مو برای افراد بالای 18 سال مجاز است اما بهتر است عمل کاشت مو در کلینیک پوست و مو برای افرادی که بیشتر از 25 سال سن دارند انجام شود چون انجام کاشت مو برای سنین کمتر از 25 سال ممکن است بر روی نتیجه کاشت تاثیرات منفی بگذارد و در آینده فرد را با مشکلاتی روبرو سازد. همچنین فرد در این سن با تثبیت میزان حدودی ریزش مو و متعادل شدن هورمون‌های بدن همراه است و تصمیم‌گیری برای کاشت مو فرد در بهترین مرکز کاشت مو راحت‌تر خواهد بود.

 

بهترین و مناسب ترین کاندید برای کاشت مو

  • در کل بهترین سن برای کاشت مو بالای 25 سال است. اما کاشت مو با تشخیص پزشک و با درنظر گرفتن وضعیت و شرایط معالجین می‌تواند در سنین پایین‌تر نیز انجام شود.
    مناسبترین کاندیدای کاشت مو افرادی هستند که دارای بانک مویی مناسب بوده و بالای 25 سال سن دارند چون آلوپسی افراد بالای 25 سال سن تثبیت شده است.
    همچنین افرادی که به دلایل ژنتیکی، در اثر تصادف و یا بخاطر مصرف داروهایی خاص یا شیمی درمانی دچار ریزش شده‌اند کاندیدهای مناسب کاشت به‌شمار می‌روند.

 

مناسب ترین کاندید برای کاشت مو

 

 اطلاعات بیشتر:

کاشت مو به روش dhi
کاشت مو به روش bht

کاشت مو به روش سلول های بنیادی

 

ریزش موی زودهنگام معمولاً به طاسی‌های وسیع ختم می‌شود


افرادی که در سنین پایین دچار ریزش مو می‌شوند و به کاشت مو اصرار می‌ورزند معمولا در آینده با نتیجه خوبی روبرو نخواهند شد. دلیل این امر استفاده از تعداد زیادی از فولیکول‌های مویی بانک موی فرد جهت پوشش نواحی طاسی و ریزش می‌باشد که نتیجه‌ی این کار کاهش بانک مویی فرد برای انجام کاشت در سنین بالاتر است. همچنین اگر فرد در سنین پایین کاشت مو انجام دهد چون ریزش موی وی به تثبیت نرسیده و ممکن است بعد از کاشت نیز ادامه پیدا کند ظاهر فرد پس از کاشت بسیار خوشایند نخواهد بود و به دلیل نبود بانک مویی کافی و پوشش زیاد موها، فرد نه می‌تواند از بانک مویی خود برای کاشت مو به هر کدام از روش‌های کاشت مو به روش sut ، کاشت مو به روش fit ، کاشت مو به روش fut  و ... استفاده کند و نه پوشش مویی لازم برای پوشاندن جای اسکار کاشت مو به روش FUT و ..و را خواهد داشت. اما کاشت مو برای افراد بالای 30 سال با توجه به نوع الگوی طاسی و ریزش مویشان انجام شده و استفاده از فولیکول‌های مویی خودشان و رشد موهایی طبیعی سبب می‌شود جوان‌تر به‌نظر برسند و نتیجه بهتری از انجام کاشت مو در بهترین کلینیک پوست و مو خواهند گرفت.

 

تاثیرات کاشت مو در زمان مناسب

 

آقایان-برای-کاشت-مو-از-محدودیت-سنی-برخوردار-

 

کاشت مو در زمان مناسب که ریزش مو متوقف شده و وضعیت بانک مویی فرد مشخص است اگر توسط خبره‌ترین متخصصان کاشت مو انجام شود سبب رشد موهایی طبیعی با جهت خواب متناسب با موهای طبیعی خود فرد می‌شود. همچنین کاشت مو در زمان مناسب زیبایی ظاهری برای فرد به ارمغان خواهد آورد که تاثیرات مثبتی بر روی اعتماد به نفس و حال خوب وی خواهد داشت.

 

سوالات متداول

 

آیا آقایان برای کاشت مو از محدودیت سنی برخوردار هستند

محدودیت سنی برای کاشت موی آقایان وجود ندارد اما بهتر است کاشت مو بعد از سن 25 تا 30 سالگی و با مشورت و تشخیص متخصصان کاشت مو در بهترین کلینیک پوست و مو ایران انجام گیرد. اما در موارد نادری با تشخیص متخصص کاشت مو و با در نظر گرفتن آیتم‌ها و شرایط خاصی کاشت مو برای افراد با سنین کم انجام می‌شود.